فهرست نهایی تیم ملی کرواسی اعلام شد

ساعت 21:22 دو شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

تهران- ایرنا- «زلاتکو دالیچ» سرمربی تیم کرواسی، فهرست اولیه اعلامی خود را از 32 به 24 نفر کاهش داد و تا چهارم ژوئن، همزمان با ضرب الاجل فیفا برای اعلام فهرست نهایی 23 نفره، یک نفر دیگر را از این فهرست خارج خواهد کرد.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا به گزارش ایرنا، تارنمای خبری یورو اسپورت روز دوشنبه نوشت: در این فهرست وجود نام های بزرگی همچون لوکا مودریچ، ایوان راکیتیچ و ماریو مانژوکیچ به عنوان امیدهای اصلی تیم ملی کرواسی برای رساندن این تیم به مرحله حذفی رقابت های جام جهانی 2018 روسیه، به هیچ عنوان غافلگیر کننده نیست.
دالیچ در مصاحبه ای مطبوعاتی اظهار کرد: ما در هر پست به دو بازیکن باکیفیت نیاز داریم و مانژوکیچ برغم اینکه مهره اصلی خط هجومی ما محسوب می شود، آچار فرانسه تیم کرواسی است و می تواند در چند پست ایفای نقش کند.
وی ادامه داد: من نمی توانم همه را راضی و خوشحال نگه دارم، اما در عین حال جام جهانی زمان و مکان مناسبی برای تغییرات وسیع نیست از اینرو تصمیم گرفتم تا در کنار تکیه به بازیکنان باتجربه، اندکی نیروی جوان نیز به تیم تغذیه کنم.
سرمربی 51 ساله تیم ملی کرواسی در خصوص مصدومیت «ودران چورلوکا» گفت: امیدوارم او از زمان باقی مانده نهایت استفاده را برای بهبود شرایط مصدومیت خود ببرد؛ اگر او را از دست دهیم بسیار ناراحت خواهیم شد، اما نمی توانیم ریسک کنیم.
دالیچ در مورد قرعه تیمش خاطرنشان کرد: به این گروه امید زیادی دارم و معتقدم ما می توانیم به رویاهای خود جامه ی عمل بپوشانیم. در اردوی آماده سازی خیلی به ملی پوشان سخت نمی گیریم تا بتوانند شرایط سخت و فشرده بازی های باشگاهی را پشت سر بگذارند.
تیم ملی کرواسی در گروه (دی) با تیم های آرژانتین، ایسلند و نیجریه قرار دارد و در اولین دیدار خود 16 ژوئن در مقابل نیجریه صف آرایی می کند.
فهرست 24 نفره این تیم از قرار زیر است:
دروازه‌بانان: دانیل سوباشیچ (موناکو فرانسه)، لاوره کالینیچ (خنت بلژیک) و دومنیک لیواکوویچ (دینامو زاگرب)
مدافعان: ودران چورلوکا (لوکوموتیو مسکو روسیه)، دوماگوی ویدا (بشیکتاش ترکیه)، ایوان استرینیچ (سامپدوریا ایتالیا)، دژان لاورن (لیورپول انگلیس)، شیمه ورسالیکو (اتلتیکو مادرید اسپانیا)، ژوزف پیواریچ (دینامو کیف اوکراین)، تین یدوای (بایرلورکوزن آلمان)، ماتی میتروویچ (کلوب بروژ بلژیک) و دوئه کالتاکار (ردبول سالزبورگ اتریش)
هافبک‌ها: لوکا مودریچ (رئال مادرید اسپانیا)، ایوان راکیتیچ (بارسلونا اسپانیا)، متئو کواچیچ (رئال مادرید اسپانیا)، میلان بادلی (فیورنتینا ایتالیا)، مارسلو بروزوویچ (اینتر ایتالیا) و فیلیپ براداریچ (رایکا)
مهاجمان: ماریو مانژوکیچ (یوونتوس ایتالیا)، ایوان پریشیچ (اینتر ایتالیا)، نیکولا کالینیچ (میلان ایتالیا)، آندری کراماریچ (هوفنهایم آلمان)، مارکو پیاتسا (شالکه آلمان) و آنته ربیچ (اینتراخت فرانکفورت آلمان)
رقابت های جام جهانی 2018 از تاریخ 24 خردادماه به مدت یک ماه در 11 شهر روسیه برگزار می شود و تیم ملی کشورمان در گروه (بی) با تیم های پرتغال، مراکش و اسپانیا رقابت خواهد کرد.
ورزشی**3991**1368

کلید واژه