عربستان از میزبانی مغرب برای جام جهانی فوتبال حمایت نمی کند

ساعت 06:54 سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

دوحه – ایرنا – ترکی آل الشیخ وزیر ورزش عربستان گفت : کشورش از درخواست مغرب برای میزبانی جام جهانی فوتبال در سال 2026 حمایت نمی کند.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت ایرنا به گزارش ایرنا ، ترکی آل الشیخ در توئیتر نوشت ؛ کسی از ما درخواست حمایت نکرده است اما در صورتی که از ما درخواست شود ما مصلحت کشور را اولویت قرار می دهیم .
وی با کنایه به درخواست مغرب برای رفع تنش بین عربستان و قطر از طریق گفت وگو ، اظهار داشت ؛ انتخاب رنگ خاکستری مقبول ریاض نیست .
عربستان به دو دلیل از مغرب دلخور است ؛ اول اینکه محمد ششم آبان ماه سال گذشته با وجود تنش میان عربستان ، امارات و بحرین با قطر ، به دوحه سفر کرد و مورد استقبال تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر قرار گرفت .
دلیل دوم ناراحتی عربستان از مغرب این است که ریاض پاییز گذشته بعد از دستگیری شماری از شاهزاده ها و تجار این کشور به اتهام فساد از مغرب خواستار اطلاعات حساب بانکی این افراد در مغرب شده بود که با پاسخ منفی رباط روبرو شده بود.
وزیر ورزش عربستان اضافه کرد ؛ برادران ما صداقت خود را از دست داده اند. ما هم بهترین گزینه را برای جام جهانی انتخاب و از آن حمایت می کنیم .
کمیته نامزدی مغرب برای میزبانی جام جهانی فوتبال در سال 2026میلادی عازم شهر زوریخ شده است تا پرونده نامزدی این کشور را به مسئولان فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) تحویل دهد.
آمریکا ، کانادا و مکزیک از جمله رقیبان مغرب برای میزبانی جام جهانی سال 2026 هستند . فیفا پیش از آغاز جام جهانی فوتبال در روسیه میزبان سال 2026 را اعلام می کند. .
مغرب در چهار دوره تلاش قبلی خود برای میزبانی این تورنمنت در سالهای 1994، 1998، 2006 و 2010 ناکام مانده است .
شبد**1508*9122

کلید واژه