وجه تشابه عجیب حریفان آسیایی استقلال

ساعت 18:33 چهار شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

آبی پوشان تهران در حالی دو هفته از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را پشت سر گذاشته اند که حریفان این تیم وجوه اشتراک قابل توجهی با هم دارند.

به گزارش سازمان لیگ به نقل از سایت مهر

به گزارش خبرنگار مهر، شاگردان وینفرد شفر در دو هفته ابتدایی از لیگ قهرمانان آسیا با دو تیم از حاشیه خلیج فارس دیدار داشته‌اند. الریان قطر و الهلال عربستان حریفان هفته های اول و دوم استقلال در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا بودند. آبی پوشان ابتدا مقابل الریان به میدان رفتند که با نتیجه ۲-۲ مساوی شدند و سپس مقابل الهلال قرار گرفتند و این تیم را با یک گل مغلوب کردند. اما بازی‌های آبی پوشان در این مسابقات وجوه اشتراک قابل توجهی هم داشت.

اولین شباهت بازی های اول و دوم استقلال در این مسابقات این است که در هر دو بازی تیم‌های حریف به اشتباه دروازه خودی را باز کردند تا شاگردان شفر در هر دو بازی صاحب دو گل باد آورده شوند. نکته جالب هم در این است که هر دو گل به خودی در حالی به ثمر رسید که دو بازیکن خارجی مثل جباروف و تیام روی آنها تاثیر داشته وگل به خودی بازیکنان الریانی و الهلال حاصل ضربات این دو بازیکن خارجی استقلال بود.

وجه اشتراک دیگر این دو بازی برای استقلال این بود که در هر دو بازی حریفان استقلال یک بازیکن خود را از دست داده و دقایقی از بازی را ده نفره به کارشان ادامه دادند. 

تیم فوتبال استقلال تهران در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال عربستان با یک گل به پیروزی رسید تا ۴ امتیاز در صدر جدول گروه چهارم مسابقات قرار بگیرد. 

کلید واژه